V Ríši prírodných duchov
Pre každého, kto sa dá na cestu spirituality a mágie, sú prírodné bytosti, a zvlášť silové zvieratá, tým najefektívnejším prostriedkom k dosiahnutiu pokroku. Skutoční šamani bez nich a duchov rastlín neurobia ani krok. Azda preto sú v mágii tak povestne úspešní.
Je namieste povedať aj to, že kto na silové zviera neverí alebo ho akokoľvek dehonestuje, tomu pomôže len v situáciách, kedy je jeho život bezprostredne ohrozený, a mnohokrát ani vtedy nie, predovšetkým, ak je vyznávačom monoteistického náboženstva alebo súčasťou cirkvi, ktoré tieto bytostí zahŕňa pod pojem nízki duchovia, démoni a diabli.
Rastliny taktiež majú astrálne telá a kolektívneho ducha, ktorý je v šamanizme častým učiteľom ako začínajúcich tak už vyspelých mágov. Všetci títo duchovia obývajú astrálny priestor pod názvom Dolný svet.
Ďalšími prírodnými bytosťami sú
• Morská panna je mytologická vodná bytosť so ženskou hlavou a telom a chvostom ryby. Tak ako aj sirény, morské panny taktiež niekedy zvádzajú a lákajú ľudí svojim spevom skočiť do mora. Morské panny ako astrálne bytostí existujú určite no zdá sa, že dokonca aj ako bytostí fyzické.
• Faun v inom význame, ktorý v tomto prípade je napoly mužom a napoly capom. Podľa gréckej mytológie je Bohom plodnosti a jeho ženou je Fauna, ktorej meno je tiež označenie pre rastlinnú ríšu.
• Satyr je v gréckej mytológii syn boha Herma alebo Silénosa. Satyrovia sú zaraďovaní medzi polobohov, skôr však medzi horských a lesných démonov. Satyr bol sprievodcom boha vína Dionýza. Zobrazovaný je väčšinou ako napoly človek a napol cap, s kučeravými vlasmi, špicatými ušami, tupým nosom, s rohmi, chvostom a kozími nohami.
• Nynfy (Nymphae) sú tzv. dievčiny, víly, nevesty, ktoré podľa gréckej a rímskej mytológie boli smrteľnými tvormi. Boli označované ako nižšie bohyne a ochrankyne tých miest, kde trvalo pôsobili. Napriek tomu, že boli smrteľné, boli dlhoveké a večne mladé. Sú nádhernými dcérami Dia. Sídlia v horách, lesoch, na lúkach, v jaskyniach, nad riekami, žriedlami a morami. Dnes sa ich kult vysvetľuje ako pozostatok prvotného animizmu.
Nymfy netvoria homogénnu skupinu ale delia sa na:
- oceanidy (okeanidy, okeanovny) – dcéry Okeana, obývajúce oceán
- nereidy (nereidky, nereovny) – dcéry Nerea, obývajúce more
- najády – ochrankyne sladkých vôd
- oreády (oready) – ochrankyne hôr a jaskýň
- dryády – ochrankyne lesov a hájov
- hamadryády – ochrankyne jednotlivých stromov
- melie – nymfy (driády) stromu jaseň
- hesperidy (hesperidky, hesperovny) – večerné nymfy
- nymfy lokálne – späté s určitým miestom (nymfa Chtonaj)
Najznámejšími nymfami boli Echo a Kalypsó. V neskorších dobách sa nymfy stali častými témami umelcov, básnikov i dramatikov. Od ich názvu je síce odvodený aj termín nymfománia a nymfofília, ale o priamom súvise s týmito kategóriami máme pochybnosti.
Existuje ešte množstvo iných bytostí, s ktorými sa len chystáme stretnúť. A čo ty?
Odkaz duchov prírody
Zistili sme, že počas našej duchovnej praxe sme viackrát od bytostí prírody obdržali naliehavý odkaz, podobný tomu, aký je často uvádzaný v článkoch tých, ktorí s prírodnými bytosťami taktiež komunikujú. Ale tomu sa vôbec nečudujem, má to logiku. Odkaz spočíva v tom, aby všetci, ktorí do prírody chodia, si jej prítomnosť, mimo zamerania sa na svoju vlastnú aktivitu, jej živosť uvedomovali, a to aj vtedy, keď na duchov neveria. Bytostí prírody vyzývajú všetkých návštevníkov, aby za jej všetkými hmotnými formami videli žijúce astrálne entity a v súvislosti s tým aby sa k prírode chovali ohľaduplne. Astrálni obyvatelia sú totiž v prírode doma a pred hlukom, či už mentálnym alebo fyzickým v akýchkoľvek formách, nemajú kam uniknúť. No pokiaľ sa niekto pokúsi s nimi nadviazať spojenie, ony mu budú vychádzať v ústrety, ale, nech majú láskavo na pamäti, že nadviazať vedomý kontakt chvíľu potrvá a to nie z dôvodu prírodných bytostí ale z mentálno-emocionálneho šumu, ktorého sa adept na komunikáciu s duchmi musí najprv zbaviť. No bytostí aj na takého človeka, ktorý má dobré úmysly, vedia na jeho podvedomie veľmi pozitívne pôsobiť, čo sa prejaví v rôznych efektoch mentálneho a fyzického života.
Samoúčelný pohyb len pre pohyb, čo sa nadobudnutia rovnováhy medzi telom a psyché týka, nikam nevedie. Mnohí prírodou prefrčia bez toho, aby si vôbec uvedomili, kde sa nachádzajú a o aké vzácne benefity prichádzajú. Keby ste sa napríklad takého bicyklistu, čo si chrám prírody pomýlil so závodnou dráhou, spýtali, kde bol, nič by nevedel popísať. Z pozície jeho duše teda nič nezískal, iba si slepo precvičil telo, a to je pre jeho psychosomatickú kondíciu pramálo, hoci on môže mať, pocitovo, iný názor. Príroda a jej duchovní obyvatelia sa rozvíjajú tým, že si ich všímame a vedome (a podvedome) s nimi nadväzujeme kontakt. Je to napokon pre dodržiavanie duševnej hygieny nevyhnutné. Máme sa s bytosťami pokúšať nadväzovať kontakt aj v prípade, keď na ne neveríme. Máme len pripustiť možnosť ich existencie a robiť to „akože“. A časom príde, aj pre skeptikov a ateistov, veľmi prekvapivá odozva. No minimálne sa budú cítiť lepšie a posilnene, komentovala situáciu jedna bytosť stromu.
Svet Okolo Nás nakrútil o vyššie uvedenom texte krásne video, za čo ďakujeme.
https://youtu.be/gTjAg6FXbTw
Súvisiace články
O duchoch
Bytosti prírody